Spoštovani uporabniki zdravstvenih storitev v ZD Il. Bistrica!
Glede na povečano število respiratornih okužb podajamo navodila za uporabnike storitev v ZD Il. Bistrica in v dislociranih enotah ZD ter namenom preprečevanja širjenja virusnih respiratornih okužb, predvsem gripe:
- Vse paciente naprošamo, da ob simptomih gripe in prehlada pokličejo svojega izbranega osebnega zdravnika po telefonu ter se z njim dogovorijo glede obiska.
- Za obiskovalce ZD in dislociranih enot je OBVEZNA UPORABA ZAŠČITNE MASKE ter obvezno razkuževanje rok.
- Ko se pojavijo respiratorni simptomi, je pomembno, da oseba ostane doma, da ne hodi v družbo oziroma v prostore, kjer je več ljudi