Zapri iskalnik ×
Povečaj kontrast
Belo na črnem
Povečaj pisavo

Ponastavi vse nastavitve

SREBNI ZNAK SDMSBZT Koper JE PREJELA NATALIJA ŠENKINC HRENOVEC

01. 06. 2026

Srebrni znak SDMSBZT Koper je najvišje priznanje Strokovnega društva medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Koper, namenjeno izjemnim posameznikom za večletno delo in prispevek na področju zdravstvene ter babiške nege. 

V letu 2026 je srebni znak prejela naša zaposlena na urgenci NATALIJA ŠENKINC HRENOVEC. Čestitamo!

V petek, 29.5.2026 je potekala svečana podelitev priznanj Strokovnega društva medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Koper, kjer so se poklonili izjemnim posameznikom, ki s svojim delom, strokovnostjo in srčnostjo premikajo meje v zdravstveni negi. Med letošnjimi prejemniki prestižnega Srebrnega znaka je tudi naša občanka Natalija Šenkinc Hrenovec, diplomirana medicinska sestra, zaposlena v nujni medicinski pomoči Zdravstvenega doma Ilirska Bistrica.

Svečani dogodek je potekal v dvorani pred številnimi stanovskimi kolegi, gosti in podporniki. Podelitev je spremljal kratek pregled njenega dosedanjega dela, ki ga je zaznamovala predanost reševanju življenj na terenu.

Natalija Šenkinc Hrenovec je v svojem okolju prepoznavna kot nepogrešljiv člen ekipe nujne medicinske pomoči, njeno delo v reševalnem vozilu pa zahteva nenehno zbranost, hitro odzivnost in visoko stopnjo strokovnega znanja.

V obrazložitvi nagrade so poudarili njen izjemen prispevek k razvoju stroke, nesebično prenašanje znanja na mlajše kolege ter izjemno empatijo do pacientov v najtežjih trenutkih. Srebrni znak društva je tako prišel v roke strokovnjakinji, ki svoje delo opravlja kot poslanstvo.

Ob prejemu priznanja so nagrajenki na odru čestitale predsednica Strokovnega društva medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Maja Praček in predsednica komisije za priznanja Marina Čok, ki so poudarile, kako pomembno je javno pohvaliti in nagraditi trud tistih, ki vsakodnevno skrbijo za naše zdravje in varnost.

Nataliji Šenkinc Hrenovec iskreno čestitamo tudi vsi zaposleni v Zdravstvenemu domu Ilirska Bistrica.